Vana saidi konf

(suuremas osas irrelevantne...]

1. Install

Iff tõmbas selle vanast D6 saidist ja täpset kirjeldust mul ei ole. Igatahes tuli kõik lisamoodulid maha võtta ja tegeleda eraldi CCK-ga. Teisel katsel sain saidi, kus suurem osa sisu oli normaalselt üle, mul olid ka CCK vajalikud väljad olemas ja lingid töötasid.

Veel on kuhugi kadunud pildid, aga igal päeval oma mure.

NB! Admin peab endale adminniõigused andma! Default ei ole moodulitel mingeid õigusi!

2. Lisamoodulid, teemad

CKEditor – NB! vaata järgmine punkt!

Wysiwyg.  Sellega on nüüd selline asi, et mingid moodulid vajavad just seda. See aga ise ei tööta, nii et /sites/all alla tuleb teha kataloog /libraries ja sinna kopeerida kataloog /sites/all/modules/ckeditor/ckeditor. St. ckeditori all on samanimeline kataloog ja see tuleb kopeerida nii, et wysiwyg saaks kätte faili /sites/all/libraries/ckeditor/ckeditor.js. (Ma ei tea, kas muu on oluline, aga kopeerisin igax juhux terve kataloogi.)

Seejärel tuleb konfida wysiwyg kasutama ckeditori: modules -> wysiwyg -> configure (enne vajutamist kontrolli, et wysiwyg olex enable'itud ja ckeditor ise disable'itud), sealt input filters ja igayhe alt eraldi panna paika buttons, mida tahad ja CSS -> editor default (muidu saad sitakarva tausta). PHP-d ei ole konfinud ja plain text ei kasuta wysiwygi.

Ctools – Chaos Tool Suite – vaja piltide jaoks, järgmine ei tööta ilma

Media – tänane versioon kogu lisameediaga õiendamisest

Image resize filter (vt konfi allpool 5.4)

Nodeblocks (vt konfi allpool 5.5)

Galerie pildigaleriid (vt konfi allpool 5.5)

MAYO teema, värvikombinatsoon Pale Blue. Lisaks (seda tuleks teha iga theme'i puhul) tuleb /files kopeerida SVlogo.gif ja SV.ico ja määrata need vastavalt logoks ja icoks. Lisaks Advanced header settings -> Header height = 120 px ja site name top margin = 18px.

3. Muudatused mujal konfis

Dashboard ->Customize Dashboard ja sealt Resent content vasakule ning Search form ja Whos new paremale = väga seda vaja ei ole, aga pärast ehk teeb töötegemise lihtsamaks.

Structure -> Blocks -> system help, help (üldiselt on, aga igaks juhuks mainin); Main page content – content; Sidebar first, navigation, sidebar first; Footer -> rohkem infot = see tuleb enne teha -> ülevalt Add Block, nimi, ja plain textis näeb asi välja nii: <p>&nbsp;Owner: siim@veskimees.eu&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;webmaster@init.ee&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Theme: <a href="http://test2.veskimees.eu/%3Ca%20href%3D"http://drupal.org/project/mayo%22%3EMAYO%3C/a%3E">http://drupal.org/project/mayo">MAYO</a> (Pale Blue)&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Powered by <a href="http://test2.veskimees.eu/%3Ca%20href%3D"http://drupal.org">http://drupal.org">Drupal</a></p>

Structure -> Content types tuleb kontrollida, kas on olemas Kirjandus. Sellel on lisaväljad Ilmumisaasta (integer, text field), ilmumiskoht (text, text field) ja vorm (text, text field). Manage display on kahel esimesel Label inline ja kõigil teistel hidden.

Structure -> Menus -> Main menu – contact, summary in english (rohkem pole vaja; ise saan sisse lingi kaudu /user, väljumiseks tekib adminmenüüsse valik)

Structure -> Menus -> Management = sinna lõppu on kirjutatud /node/128, ehk see õpetus...

Structure -> Menus -> Navigation = seal on kõik vajalik

Appearance -> Theme -> Pale Blue; Global settings -> files/logo.png ja files/ico.png =minu erilised; need on praegu ftp-s olemas

Configuration -> Site information -> Site details -> Site name -> Siim Veskimees; Slogan on see Lugude jutustaja...

Site information -> Default front page node/27

Configuration -> Account settings -> administrator role -> administrator

4. Vajalikud hackid

1. Blog module, blog.pages.inc -> esimeses funktsioonis „drupal_set_title($title = t("Ajakohast"), PASS_THROUGH); (asendada algne !name küsimise funktsioon) JA allpool function feed umbes sama asi. Ja siis moodul maha-peale.

2. MAYO kataloogis avada fail css/style.css, otsida sealt field-label-inline ja muuta width 128 px (või palju vaja). (Midagi ymber installida ei ole vaja, niipea kui faili kirjutasin, toimis.)

5. Muudatused 21.02.2012

1. Tõmbasin tpreview'dest ja thumbnailidest tühjaks kataloogi /files/images. Tundub, et need tegi kunagine pildiproge ja uued neid kasutada niikuinii ei oska...

2. Kustutasin kataloogi /files/veskimees. Ainult ühes kohas leidsin kunagise asseti kasutuskõlbmatu viite, aga ilmselt seda materjali sait ei kasuta.

3. Kustutasin hunniku tyybita (noh, leht, lugu, kirjandus...) lehti - vanad pildihoidjad, mis ei tööta niikuinii... Nüüd on tühi link lihtsalt aste eespool... Tegelen nendega jõudumööda.

4. Panin peale mooduli Image Resize Filter – teeb paar mugavat asja ja ei eksi linkidega (tekkis probleem, et inline image’itel oli link vale, kui failinimes tühik [selle asemel tuli ’%20’]). Mooduli häälestus: enable, siis tekib sinna taha link, mis viib Home » Administration » Configuration » Content authoring -> Text formats. Sealt valid selle, millele tahad moodulit rakendada: ’Inline images’, seal Enabled filters tähistada Image resize flter ja Convert media tags to markups (viimane pidi hea olema... nii on kirjas) ja järjekorra panin Convert ja siis Resize (?ei tea?) all Filter settings tähistan kõik kolm.

22.02.2012

Jamasin tykk aega piltide näitamise settingutega ja ega ma kindel ei ole, et kõigest õigeti aru sain. Igatahes midagi hakkas näitama :-P

Home » Administration » Configuration » Media -> File types -> image -> manage display panin custom display settings kõigile.

Manage file display: Lingile = link ja piltidele = image ja all vastav style – veelkord, ma ei saa täpselt aru, mida ma tegin, aga tundub, et kuidagimoodi sain seni sobiva tulemuse...

23.02.2012

Structure -> Content types-> add contnet type -> Trykis

Name: Trykis

Description: See peaks olema selline avarate võimalustega põhi raamatututvustuste ja miks ka mitte artiklite tegemiseks.

Display settings: autor and date maha

Comments: hidden

Menu: Raamatuna ilmunud

Manage fields: sinna panna needsamad ilmumisaeg, ilmumiskoht, vorm ja files (faili lisamiseks). Lisaks tegin väljad Kaanepilt (tr_pilt katses) ja Inlinepilt (tr_inline).

Tuleks veel teha link! Jääb tulevikku, praegu ei saa hakkama...

Kaanepilt edit:

Description: Kaanepiltide jmt väli. Peaks idee järgi olema üks nähtav väli lõpus...

File directory: images muidu tuleb ’null’ :-)

Preview: thumbnail

Number of values: pole mulle vajalik

Default image: openbook.jpg

Inline on praktiliselt sama...

Manage display:

Field / Label / Format

Ilmumisaasta / Inline / Default / 1234

Ilmumiskoht / Inline / Default /

vorm / hidden / default

Tr_pilt / above / image / Image style: thumbnail; Linked to file

Files / hidden / table of files

Hidden

Tr_inline

24.02.2012

See tekstitükk, millega ma SO logo ja lingi paika panen:

&nbsp; <a href="http://test2.veskimees.eu/%3Ca%20href%3D"http://ulme.ee/Kirjandus/Suendmuste-horisont">http://ulme.ee/Kirjandus/Suendmuste-horisont" target="_blank"><img alt="" src="http://test2.veskimees.eu/files/images/LogoSO1.png" style="width: 180px; height: 29px; margin-left: 1px; margin-right: 1px;" /></a>&nbsp;

Sisutyyp ’Lugu’ : lisatud inline images väli – nyyd on see peamine artiklite tegemise põhi.

25.02.2012

Peale moodul Nodeblocks – see lubab node blokkideks teha. Konfimine:

Structure -> add content type: Name: Block, siis disable comments, panin secondary meny, ja seal kõige all on node block settings -> enable.

Add content->block->Viimati muudetud ja sinna siis sisu, nagu vaja...

Secondary menu -> mida uut. Lingid Viimati muudetud ja Lõputu juuni

Blocks -> mida uut sidebar first ja alla. Viimati muudetud sidebar second ja only in this pages <front>

(uuritud moodulid: Brilliant gallery (palju reklaami, aga üldiselt tundus ok), Lightbox2 (eelmisele vaja, tõstab pildi esile üle teiste, alpha), Gallery formater (populaarne: 12000), image zoom, Image block (viimane abiks, kui vaja pildist blokki teha))

Galerie – enable, siis veel gallerie from directory.

Muide, enable’isin bulk expordi, aga aru veel ei saa, milleks see hea on...

Muide, Content, Media, Import media saab ehk serveril olevad failid sisse lugeda...

Tegin proovigalerii, toimib...